W jaki sposób należy leczyć zaburzenia erekcji?

10 sierpnia, 2019  |  artykuły

Brak wzwodu to wstydliwy problem o którym mężczyźni chcieliby zapomnieć. Za sprawą krępacji oraz wstydu nie poruszają tematu choroby, co przekłada się negatywnie na ich stan zdrowia. Tylko i wyłącznie natychmiastowa reakcja jest w stanie przywrócić całkowitą sprawność seksualną. Inne przypadki muszą wspomagać się środkami farmakologicznymi, jednakże warto zacząć od początku. Wizyta u seksuologa bądź urologa jest konieczna, gdyż jego zadaniem jest określenie przyczyn choroby, a także przeprowadzenie odpowiedniej terapii. Impotencja jest traktowana przez nich tak samo jak inne choroby, w związku z tym nikt nie wyśmiewa się, nie wytyka palcami oraz nie zachowuje się niewłaściwie na skutek choroby drugiego mężczyzny.

Niektórzy panowie w pierwszej kolejności udają się do lekarza ogólnego, który najpierw przeprowadza wywiad, który daje mu możliwość na zrozumienie sytuacji oraz wykluczenie pewnych czynników. Kieruje on swojego pacjenta na wykonanie określonych badań, mowa chociażby o sprawdzeniu stężenia glukozy, cholesterolu, konieczne jest także skontrolowanie poziomu testosteronu oraz prolaktyny w organizmie. Wielokrotnie, wykonanie kilku podstawowych badań podaje przyczynę impotencji i od tego momentu jest już tylko łatwiej. Jednakże, jeśli sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, konieczne jest wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych, jak na przykład USG prostaty, czy iniekcja w ciałach jamistych członka, do czego służy prostaglandyna i inne.

Kiedy przyczyny choroby zostają określone można leczyć ją przy pomocy doustnych środków, które jednak działają doraźnie i nie pomagają w zwalczaniu przyczyn. Innym sposobem jest wstrzykiwanie specjalnych substancji do ciał jamistych. Trzecia metoda to psychoterapia, która wielokrotnie łączy się z wymienionymi powyżej sposobami. Można skorzystać także z urządzeń próżniowych wykorzystywanych głównie przez osoby, które nie chcą bądź nie mogą przyjmować leków na zaburzenia wzwodu. Ostatecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy chirurga, który wykonuje mikrochirurgię, chirurgię naczyniową oraz może zastosować protezy prącia.